Štiepkovač RB-50

1 428,00 € s DPH

Štiepkovač na štandardné využívanie , vybavený vlastným motorom a kolieskami pre uľahčenie manipulácie.

Množstvo

Popis

Mobilné štiepkovače so spaľovacím (benzínovým) pohonom sú vzhľadom na spôsob spracovania vetiev a kmeňov stromov a drevného odpadu (napr. palivové drevo) rozdelené do dvoch kategórií. Prvé z nich sú špalíkovače na rezanie dreva s maximálnym priemerom 160 mm na rôzne dĺžky v závislosti od modelu. V druhej skupine sú štiepkovače, ktoré spracujú materiál s maximálnym priemerom 120 mm na malé triesky. Všetky štiepkovače majú možnosť inštalácie podvozku na ručnú alebo terénnu prepravu.

Zložitosť a viacfázový proces výroby štiepkovačov ovplyvňuje vysokú kvalitu a spoľahlivosť drvičov.

Štiepkovače so spaľovacím motorom

Konštrukčné prvky štiepkovača sú rezané laserom. Potom je teleso drviča zvarené, čo mu poskytuje oveľa väčšiu odolnosť proti vibráciám, ku ktorým dochádza počas prevádzky. Vďaka tomu je konštrukcia pevnejšia a odolnejšia ako v prípade skrutkovaných mechanizmov. Zvárané telo je obrobené na presných CNC obrábacích centrách, kde sa vyrábajú púzdra pre ložiská. Vďaka tejto technológii je zachovaná sústrednosť, čo prispieva k zvýšeniu životnosti a správnej prevádzky zariadenia.

Rezné ústrojenstvá sú vyrobené z vysoko kvalitnej tepelne upravenej ocele a následne obrábané na CNC sústruhoch a frézach.

Rezné nože sú vyrobené z odolnej ocele HARDOX TYP 500.

Ozubené kolesá rezacích mechanizmov sú indukčne kalené.

Aby splnili očakávania zákazníkov, konštruktéri vytvorili dve série valcových drvičov - STANDARD a PROFESSIONAL.

Špalíkovače STANDARD sú určené pre súkromných užívateľov, pre ktorých je okrem kvality dôležitý aj ekonomický faktor. Jednoduchá a odolná konštrukcia zaisťuje bezproblémovú prevádzku a funkčnosť. Za pohon sú zodpovedné benzínové (štvortaktné) motory značky LIFAN. Štiepkovače majú kolesá a rukoväť na ručnú prepravu.

Pre zákazníkov, ktorí chcú používať štiepkovače priemyselne aj pre spoločnosti, bol vytvorený rad PROFESSIONAL, vyznačujúci sa okrem iného: rámom z oceľových profilov, zosilneným a predĺženým vstupným lievikom, valivými prvkami so zvýšenou nosnosťou, zvýšeným komfortom prevádzky. To sú len niektoré z rozdielov medzi týmito dvoma radmi. Okrem toho sú štiepkovače PROFESSIONAL vybavené ďalším bezpečnostným spínačom, ktorý po zopnutí automaticky zastaví pohon štiepkovača. Existuje tiež možnosť štiepkovač pripojiť k prívesu automobilu alebo ho vybaviť podvozkom pre manuálnu alebo terénnu prepravu.

Za pohon štiepkovačov rady PROFESSIONAL sú zodpovedné spoľahlivé motory značky Briggs & Stratton (benzínové, štvortaktné), ktoré môžu byť vybavené elektrickým štartérom* (*dvojvalcové verzie 16 HP a 23 HP).

Parametre

Použitie
Štandard
Pohon
Benzínový motor
Počet nožov
2ks + protiostrie
Materiál nožov
Hardox 500
Váha stroja
80kg
Maximálny výkon stroja
2m³/h
Maximálny priemer dreva
5cm
Motor
Lifan 6,5 koní
Spôsob štiepkovania
jemná štiepka

Súvisiaci tovar

Rašlové vrecia

38,40 €s DPH Cena

Vrecia vhodné na uskladnenie hrubej či jemnej štiepky prípadne iného materiálu.

Nezabraňuje prístupu vzduchu.

Rozmer 110x60cm

Jedno balenie obsahuje 50ks vriec.

Cena je za jedno balenie(50ks)

Mohlo by Vás zaujímať

kontakt
Potrebujete pomôcť? Kontaktujte nás
Sledujte nás: facebook instagram youtube