Štiepkovač RTS-630

2 592,00 € s DPH

Štiepkovač RTS-630 Vám umožní štiepkovanie aj mimo dosahu elektrickej energie a v nedostupnom teréne.

Konfigurujte produkt

Podvozok
Množstvo

Popis

Mobilné štiepkovače so spaľovacím (benzínovým) pohonom  sú vzhľadom na spôsob spracovania vetiev a kmeňov stromov a drevného odpadu (napr. palivové drevo) rozdelené do dvoch kategórií. Prvé z nich sú špalíkovače na rezanie dreva s maximálnym priemerom 160 mm na rôzne dĺžky v závislosti od modelu. V druhej skupine sú štiepkovače, ktoré spracujú materiál s maximálnym priemerom 120 mm na malé triesky. Všetky štiepkovače majú možnosť inštalácie podvozku na ručnú alebo terénnu prepravu.

Zložitosť a viacfázový proces výroby štiepkovačov ovplyvňuje vysokú kvalitu a spoľahlivosť drvičov.

Štiepkovače so spaľovacím motorom

Konštrukčné prvky štiepkovača sú rezané laserom. Potom je teleso drviča zvarené, čo mu poskytuje oveľa väčšiu odolnosť proti vibráciám, ku ktorým dochádza počas prevádzky. Vďaka tomu je konštrukcia pevnejšia a odolnejšia ako v prípade skrutkovaných mechanizmov. Zvárané telo je obrobené na presných CNC obrábacích centrách, kde sa vyrábajú púzdra pre ložiská. Vďaka tejto technológii je zachovaná sústrednosť, čo prispieva k zvýšeniu životnosti a správnej prevádzky zariadenia.

Rezné ústrojenstvá sú vyrobené z vysoko kvalitnej tepelne upravenej ocele a následne obrábané na CNC sústruhoch a frézach.

Rezné nože sú vyrobené z odolnej ocele HARDOX TYP 500.

Ozubené kolesá rezacích mechanizmov sú indukčne kalené.

Aby splnili očakávania zákazníkov, konštruktéri  vytvorili dve série valcových drvičov - STANDARD a PROFESSIONAL.

Špalíkovače STANDARD sú určené pre súkromných užívateľov, pre ktorých je okrem kvality dôležitý aj ekonomický faktor. Jednoduchá a odolná konštrukcia zaisťuje bezproblémovú prevádzku a funkčnosť. Za pohon sú zodpovedné benzínové (štvortaktné) motory značky LIFAN. Štiepkovače majú kolesá a rukoväť na ručnú prepravu.

Pre zákazníkov, ktorí chcú používať štiepkovače priemyselne aj pre spoločnosti, bol vytvorený rad PROFESSIONAL, vyznačujúci sa okrem iného: rámom z oceľových profilov, zosilneným a predĺženým vstupným lievikom, valivými prvkami so zvýšenou nosnosťou, zvýšeným komfortom prevádzky. To sú len niektoré z rozdielov medzi týmito dvoma radmi. Okrem toho sú štiepkovače PROFESSIONAL vybavené ďalším bezpečnostným spínačom, ktorý po zopnutí automaticky zastaví pohon štiepkovača. Existuje tiež možnosť štiepkovač pripojiť k prívesu automobilu alebo ho vybaviť podvozkom pre manuálnu alebo terénnu prepravu.

Za pohon štiepkovačov rady PROFESSIONAL sú zodpovedné spoľahlivé motory značky Briggs & Stratton (benzínové, štvortaktné), ktoré môžu byť vybavené elektrickým štartérom* (*dvojvalcové verzie 16 HP a 23 HP).

Parametre

Použitie
Profesional
Pohon
Benzínový motor
Počet nožov
4+1x protiostrie
Materiál nožov
Hardox 500
Váha stroja
300kg
Spôsob odoberania materiálu
otočná rúra o 360º
Maximálny výkon stroja
5m³/h
Maximálny priemer dreva
13cm
Priemer rezacej jednotky
620mm
Motor
Lifan 15koní
Spôsob štiepkovania
jemná štiepka
Spôsob pohonu
Spaľovací motor

Súvisiaci tovar

Vrecovač na dve...

243,60 €s DPH Cena

Vrecovač na dve vrecia urýchli prácu pri uskladnení a to hlavne pri dvojčlennej obsluhe.

Jeden pracovník vymieňa vrecia a druhý plní štiepkovač drevom čo umožňuje prevádzku bez zastavania.

Mohlo by Vás zaujímať

kontakt
Potrebujete pomôcť? Kontaktujte nás
Sledujte nás: facebook instagram youtube